קידוח CFA לאתרי בנייה

ביצוע קידוח cfa נחוץ לא פעם באתרי בנייה ופרויקטים שונים. קידוחים אלו חשוב שייעשו באמצעות חברות מורשות להן גם ניסיון רחב בתחום. 

חברת "ברקן קידוחי קרקע בע"מ" הינה מהחברות המובילות כיום בשוק קידוחי cfa ובכל הנוגע לתחום הקידוח. בחברה מכונת קידוח cfa לצד סוגי מכונות קידוח נוספות. ישנם צוותים מקצועיים העוסקים במספר שיטות קידוח, לדוגמה - קידוח מיקרופייל ואף קידוח בנטונייט. קידוחי cfa

מהו בעצם קידוח CFA?

קידוח cfa הינו אחת משיטות קידוח כלונסאות והוא נחשב לנפוץ בישראל. ה-CFA – Continuous Flight Augering כוללת בעצם קדימה קדיחה של פיר בצורה אנכית ולאחר הוצאת המקדח מוחדר יסוד כלונס עם מילוי אותו פיר בבטון שלאורכו מוטות חיזוק. כל זאת מבלי להותיר חלל פתוח בפיר שנפער. 

שיטת ה-CFA הפכה מלאכה זו לקלה, יעילה ומהירה יותר. מכונות הקידוח מבצעות את פעולת הקידוח עד לעומק של 23 מטרים תוך שימוש במקדח ספירלי. בהגעה לעומק הרצוי מוזרק הבטחון בלחץ יחד עם העלאת ראש המקדח כלפי מעלה בהתאם לקצב המילוי. את מוטות החיזוק מחדירים לאחר הוצאת ראש הקידוח כשהבטון עדיין סמיך וצמיגי. 

מתי כדאי שימוש קידוחי cfa מומלץ?

שימוש בקידוח CFA נעשה בפרויקטים בהם הקרקע במקום נחשבת לפחות יציבה מהרגיל. כאן הופך הקידוח לא רק בעבור יציבותו וחוזקו של המבנה עצמו אלא גם משמש כאלמנט ייצוב לקרקע עצמה. 

שימוש נפוץ בקידוח זה ייעשה בשטחי ייעור מדורגים שביניהם נסללו כבישים. מכונות הקידוח בנויות לעבירות ועגינה באזורים מאתגרים אלו, כלשהן מספר רחב של קוטרי קידוח בהתאם לצרכים המשתנים. 

למול העובדה שלקרקע משמעות רבה בהחלטה אם להשתמש בקידוח זה, חשוב לפני כל פרויקט לערוך בדיקה שתזהה את הקרקע מולה אנו ניצבים. מלאכת זיהוי הקרקע אינה כוללת רק את זיהוי השכבה העליונה אלא בדיקה מעמיקה של שכבות קרקע נוספות. 

יש פעמים ושכבות הקרקע הפנימיות יובילו להחלטה כי שימוש בשיטת קידוחי CFA אכן כדאיים והם בעצם יסייעו לייצוב הקרקע והמבנה. מקרים אחרים יובילו להחלטה על ביצוע שיטות קידוח שונות, חיזוק הקרקע על ידי הבאת קרקע משטחים אחרים ואף החלטה להעתיק הפרויקט לשטח אחר בו ניתן לבצע קידוח CFA.