ברקן: קידוחי cfa קרקע ובנטונייט | מכונות קידוח כלונסאות

כלונסאות דיפון

פעולת קידוח כלונסאות דיפון היא פעולה קריטית להרבה מאוד מבנים כיום בישראל. כאשר נעשים קידוחים ראשונים באתר הבנייה, כלונסאות אלו הם אלו שיוצרים את יציבות האדמה בצידי המגרש עליו נבנה המבנה.כלונסאות דיפון

קירות כלונסאות דיפון

כלונסאות דיפון שנקדחו בצידי אתר הבנייה מחוברות זו לזו או מותקנות ומשאירות רווח נומינלי של 15 עד 30 ס"מ בין הכלונסאות (קיר רציף) ומספקים פתרון יעיל לשמירה על אדמה באתר וניתן לעצבם שיתאימו לתנאי קרקע ודרישות ביצוע ספציפיות. ניתן לבנות קירות תומכים במגוון רחב של קרקעות בכל אחת משיטות ה CFA. 

הפרמטר הכי חשוב בכל בנייה של מבנה הוא כמובן היציבות. המטרה היא לבנות מבנה שהוא קודם כל יציב ובטוח, ורק לאחר מכן יפה ומושך. השגת היציבות הזו מושגת בהרבה מאוד דרכים שונות, כולל תכנון מדוקדק ועבודה מסודרת.

עם זאת, בהרבה מקרים יש צורך בפעולת קידוח כלונסאות דיפון כדי לייצר את אותה יציבות חשובה, במשטחים שהם אינם יציבים. הכלונסאות הם למעשה עמודים מחוזקים בפלדה או ברזל, המוחדרים לנקודות מפתח בקרקע, על מנת לייצר יציבות. בשפה המקצועית אף מכנים אותם כקיר שיגומים כאשר יציקת כלונסאות היא לרוב חזקה במיוחד, והיא נכנסת לעמדתה בעזרת מקדח ספירלה גדול.

מה החשיבות של כלונסאות דיפון?

קיר דיפון מטרתו הוא לייצר יציבות באזור הקיצוני של המבנה. לרוב, באדמות בעייתיות, יהיה כלונס על כל קיר. הדרך הנכונה לעבוד היא לייצר טבלת כלונסאות כדי לדעת היכן להציב אותם בצורה הטובה ביותר. יש כמובן הבדל בין כלונסאות לבית פרטי לבין כלונסאות לבניין גבוה.

בבניינים הגבוהים, נוטים להציב כלונסאות ארוכות וחזקות יותר, גם אם האדמה היא אינה בעייתית בצורה יוצאת דופן, וזאת מכיוון שבניינים גבוהים הם כמובן פחות יציבים בהגדרה שלהם. העבודה עם שיגומים דיפון גם היא מורכבת והביצוע של חישוב כלונסאות דיפון היא חשובה וצריכה להיעשות על ידי מומחים בתחום.

מצב הקרקע והתחלת הקידוח

כל התהליך של הצבת כלונסאות דיפון מתחיל עם בדיקת השטח והאדמה. יש לראות האם האדמה יציבה, מה התרכובת שלה והאם יש בה מי תהום או מזהמים שונים. בנוסף, יש להתחשב באופי הבנייה ואם היא נמוכה או גבוהה, כדי להבין איזה כלונסאות דיפון יש להציב, אם בכלל.

כלונסאות דיפון משמשות בעומק יסודות הבנייה או כאשר הקרקע איננה יציבה. יש צורך בקידוח, בעזרת מקדח ספירלה, בתוך האדמה, על מנת לקבוע אותן, מראה קיר הכלונסאות, כעין תבנית עשוייה גלילים.

כלונסאות דיפון, עשויות בטון מזויין, ומוצמדות אלו לאלו. הכלונסאות חודרות לעומק, באופן שיתנגדו לכוחות הפועלים לדחוף את הקיר, והן משמשות גם בעבודות זמניות וגם בעבודות קבועות.

הללו מיועדות לעמוד בלחצים רוחביים, בחפירות עמוקות, ומבלי להוות הפרעה למבנים מסביב. כל זאת בשל קשיותן. ככל שהמבנה גדול וגבוה יותר, כך הכלונסאות תהיינה ארוכות וחזקות יותר.

לאחר מכן, יש לעבוד עם מקדחים רבי עוצמה, ועם מכשור מסוכן. הדגש על הבטיחות חייב להיות גדול, על מנת להבטיח שהעובדים יסיימו את יום העבודה בשלום והכלונסאה ייכנס למקומו כפי שצריך, על מנת לייצר את אותה יציבות מקסימלית לכל המבנה העתידי.

היתרונות העיקריים של כלונסאות דיפון משיקים:

  •  גמישות יישור בנייה מוגברת.
  •  קשיחות קירות מוגברת בהשוואה לכלונסאות.
  •  ניתן להתקנה בקרקע קשה (מרוצפים/בולדרים).
  •  בנייה פחות רועשת.

חברת ברקן קידוחי קרקע בע"מ מספקת שירות קידוח ובנייה מלא עבור כלונסאות דיפון, נשמח לייעץ ולהציע פתרונות קידוח הטובים ביותר זאת בשל התנאים הרבים והמשתנים בהם קיימים בקרקע. חברתנו נותנת מענה לקידוח כלונסאות על כל סוגיהן, בתוספת ניסיון, וותק וצוות מיומן.