ברקן: קידוחי cfa קרקע ובנטונייט | מכונות קידוח כלונסאות

קידוח בנטונייט לכלונסאות

אודות קידוח בנטונייט 

קידוח כלונסאות בנטונייט משמש באתרי בנייה ברחבי העולם. באמצעות נוזלי תמיכה הנקראים "בנטונייט",  קידוח בנטונייט, שרבים אף מכנים אותו גם "שיטת בנטונייט", מהווה את אחת משיטות הקידוח בהם עושים שימוש בישראל,

מדובר ב 2 היבטים שונים:

ההיבט הראשון מתקשר לקידוח עצמו ואילו ההיבט השני מתקשר לקידוח כלונסאות מצד שני ביצוע הקידוח אלו הבורות אליהם יונחו הכלונסאות והבנטונייט.

 

בנטונייט הינו חומר בצורת ג'ל שאינו חודר לקרקע בזמן החפירה יש צורך להשתמש בו כאשר מדובר על אדמה חולית או מקום שאינו יציב או כאשר עומק הכלונסאות מגיע לאזור מי התהום. במקומות אלו יש חשש כי הכלונסאות והבורות לא יהיו יציבים ויש לבצע דיפון על ידי החומר בנטונייט שאמור לייצב את המבנה העתידי.

 

על מה בדיוק מדובר?

בעבודות ביסוס קרקע שאינה יציבה יש צורך בשיטות שונות על מנת לייצב את הקרקע כך שהקרקע תוכל להכיל את הבניין שעליה מבלי שהוא ייפול ובצורה יציבה לשם כך קיימות שיטות שונות בבניה אחת השיטות שנדבר עליה במאמר זה היא קידוח כלונסאות בנטונייט.

 קידוח זה הוא שיטה המתבצעת על ידי ציוד מיוחד ומצריכה צוות מקצועי, על מנת לבצע את השיטה בצורה הטובה ביותר. חברת ברקן מתמחה בביצוע שיטות אלו על מנת לדאוג לביטחון ואיכות הבנייה הסופית. 

הבנטונייט הינו מינרל בעל יכולות ספיגה של מים. מדובר על סוג של חרסית לא טהורה המכילה אלומיניום, מגנזיום, נתרן וסידן. אבקת בנטונייט נוצרת מבליה של אפר געשי עם נוכחות של מים. מדובר בחומר שאינו מזהם ולצד שימושו בתחום הקידוחים הוא משמש גם כחומר מעשיר לקרקע חקלאית. 

מה כולל קידוח כלונסאות בנטונייט?

קידוח בנטונייט מתייחס בעצם לשני היבטים הנוגעים לביסוס יסודות למבנה וקידוח של כלונסאות. תחילה מתבצעת חפירה מטה באמצעות מכונת קידוח m350. בבורות שנוצרו יונחו הכלונסאות שישמשו כבסיס למבנה. 

אנשי מקצוע בתחום הקידום בוחנים לרוב מה כדאי. ביצוע של קידוח כלונסאות בנטונייט או CFA. הבחירה בבנטונייט קורית במקרים בהם חתך הקרקע אינו יציב, בעיקר במקרים מהם הקרקע חולית או שעומק הכלונסאות קרוב למפלס מי התהום. כחלק מהתהליך דואג צוות הקידוח ליצור דיפון פנימי בעזרת תמיסת בנטונייט דמוית ג'ל שאיננה חודרת לקרקע. 

כיצד משולב החומר בתהליך הקידוח?

את תמיסת הבנטונייט משלבים בעת הקידוח באמצעות מערכת ייעודית לכך. בתוך אותה מערכת קיים מנגנון האחראי על הכנת התמיסה במכלים המיועדים לה, כשבהמשך החומרים מגיעים אל בור הקידוח באמצעות משאבות המבצעות יניקה ושאיבה.

מערכת זו כוללת הכנת את החומר במכלים ייעודיים לשם כך המערכת מוליכה את החומר המוכן אל מקומות הקידוחים ושואבת את החומר הנותר בסיום המשימה בחזרה אל תוך המכלים.

על מנת שהכנת תמיסת הכלונס תבטיח בעתיד יציבות המבנה יש להכין בצורה מדויקת את תמיסת הבנטונייט, להכיר מה עומק הבורות שיש לקדוח, קוטר הבורות, המרחק ביניהם וייצור של הדיפון הפנימי אותו הזכרנו קודם. 

בשל העובדה כי מדובר במערכת ייעודית וגדולה ובייחוד כשאר העבודה מתבצעת במקומות חוליים בוציים או קרובים למי התהום. יש צורך לחפש חברה שמתמחה בקידוח כלונסאות בנטונייט ולוודא כי יש לה את הציוד המתאים.

כמו כן יש לוודא כי יש לחברה זו את ההתמחות הנדרשת על מנת לדאוג לכך כי בנטונייט יתמזג בצורה הטובה ביותר בבורות ויגרום ליצוב וחיזוק הבורות וכן לשמור על הקוטר הקטן של הבורות על מנת שהכלונסאות יוכלו להיכנס לשם באופן יציב וטוב מבלי ליפול לצדדים.זה כל המידע על קידוח כלונסאות בנטונייט.

ברקן קידוחי קרקע: ניסיון בכל סוגי הקידוח

חברת "ברקן קידוחי קרקע בע"מ היא מהחברות המובילות בתחום הבנטונייט לצד פעילותה בפרויקטים של קידוח CFA, המוכר גם בשם קידוח כלונסאות ופרויקטים נוספים. 

לצד קידוח כלונסאות בנטונייט ישנם, כאמור, מספר סוגים נוספים של קידוחים שנעשים בישראל וזאת בהתאם לתנאי השטח והקרקע. לקבלנים רבים אשר זקוקים לשירותי קדיחה בחרו בחברת קידוח בעלת ניסיון בכל סוגי קידוח כלונסאות.