קידוח בנטונייט לכלונסאות

קידוח כלונסאות בנטונייט

אודות קידוח בנטונייט 

קידוח כלונסאות בנטונייט משמש באתרי בנייה ברחבי העולם. באמצעות נוזלי תמיכה הנקראים "בנטונייט",  קידוח בנטונייט, שרבים אף מכנים אותו גם "שיטת בנטונייט", מהווה את אחת משיטות הקידוח בהם עושים שימוש בישראל, כשחברת "ברקן קידוחי קרקע בע"מ" היא מהחברות המובילות בתחום זה לצד פעילותה בפרויקטים של קידוח CFA, המוכר גם בשם קידוח כלונסאות ופרויקטים נוספים. 

על מה בדיוק מדובר?

הבנטונייט הינו מינרל בעל יכולות ספיגה של מים. מדובר על סוג של חרסית לא טהורה המכילה אלומיניום, מגנזיום, נתרן וסידן. אבקת בנטונייט נוצרת מבליה של אפר געשי עם נוכחות של מים. מדובר בחומר שאינו מזהם ולצד שימושו בתחום הקידוחים הוא משמש גם כחומר מעשיר לקרקע חקלאית. 

מה כולל קידוח כלונסאות בנטונייט?

קידוח בנטונייט מתייחס בעצם לשני היבטים הנוגעים לביסוס יסודות למבנה וקידוח של כלונסאות. תחילה מתבצעת חפירה מטה באמצעות מכונת קידוח m350. בבורות שנוצרו יונחו הכלונסאות שישמשו כבסיס למבנה. 

אנשי מקצוע בתחום הקידום בוחנים לרוב מה כדאי. ביצוע של קידוח כלונסאות בנטונייט או CFA. הבחירה בבנטונייט קורית במקרים בהם חתך הקרקע אינו יציב, בעיקר במקרים מהם הקרקע חולית או שעומק הכלונסאות קרוב למפלס מי התהום. כחלק מהתהליך דואג צוות הקידוח ליצור דיפון פנימי בעזרת תמיסת בנטונייט דמוית ג'ל שאיננה חודרת לקרקע. 

כיצד משולב החומר בתהליך הקידוח?

את תמיסת הבנטונייט משלבים בעת הקידוח באמצעות מערכת ייעודית לכך. בתוך אותה מערכת קיים מנגנון האחראי על הכנת התמיסה במכלים המיועדים לה, כשבהמשך החומרים מגיעים אל בור הקידוח באמצעות משאבות. 

על מנת שהכנת תמיסת הכלונס תבטיח בעתיד יציבות המבנה יש להכין בצורה מדויקת את תמיסת הבנטונייט, להכיר מה עומק הבורות שיש לקדוח, קוטר הבורות, המרחק ביניהם וייצור של הדיפון הפנימי אותו הזכרנו קודם. 

בחרו בחברת קידוח שלה ניסיון בכל סוגי הקידוח

לצד קידוח כלונסאות בנטונייט ישנם, כאמור, מספר סוגים נוספים של קידוחים שנעשים בישראל וזאת בהתאם לתנאי השטח והקרקע. לקבלנים רבים אשר זקוקים לשירותי קדיחה בחרו בחברת קידוח בעלת ניסיון בכל סוגי קידוח כלונסאות אשר