קידוח יסודות

קידוחי יסודות נעשים באמצעות פירים קדוחים שתוכננו מראש ונבנים בד"כ לתמיכה בכוחות ציריים באמצעות שילוב של חיכוך צדדי. קוטרם מגיע עד קצת יותר מ 3 מטרים. וניתן להתקין אותם לעומק העולה על 300 מטר.

עבודות קידוח יסודותקידוח יסודות

קידוח בקרקע נועד למטרות שונות ומגוונות. החל מהצורך בקידוח להנחת תשתיות, קידוח יסודות לצורך בניה. קידוחים רטובים או יבשים, באדמה קשה או רכה ואפילו באבן. כל סוגי הקידוח דורשים אבחון של הקרקע ושימוש בכלים כבדים המאפשרים לבצע את העבודה בצורה נכונה, בטיחותית ומהירה.

מכונות קידוח נבחרים על פי סוג העבודה ואופיה. ישנם מקומות בהם נדרש פתרון חפירה קבוע. ישנם מקומות בהם נדרש פתרון חפירה נייד. לא משנה מה סוג הקידוח, חייב שהוא יבוצע על ידי חברה מורשית בעלת ניסיון רב בתחום כדי למנוע תקלות.

סוגי קידוח כלונסאות

קביעת סוג הקידוח נעשה לאחר ביצוע בדיקה מקצועית של הקרקע. שבעזרתה ניתן לבדוק מה סוג היציבות שלה ורמת הקושי להגיע לנקודה הרצויה. לאחר מכן, תותאם מכונת הקידוח וסוג הקידוח שיבוצע. בקידוח קרקע יש להקפיד על עבודה מדוייקת. שכן יציקת הקלונסאות בצורה לא נכונה יכולה לפגוע ביציבות הבניין ומדובר בסכנה של ממש. 

  • קידוח CFA- מדובר בשיטת המתאימה לקרקע חולית, סלעית ובלתי יציבה. השיטה הזו מאפשרת קידוח לצורך הנחת יסודות. במהלך הקידוח מגיעים לעומק הרצוי ומזרימים בטון שמתקבע בתוך הקרקע. 
  • קידוח בנטונייט- מדובר בשיטה נוספת של קידוח קלונסאות המתאימה לביסוס יסודות. בתהליך מתבצע קידוח לעומק הרצוי באמצעות מכונת 350M. בבור הקידוח מוצבים קלונסאות מוחדרים כבסיס למבנה שיוקם. השיטה מתאימה לקרקע חולית כיוון שבמהלך הקידוח משלבים תמיסת בנטונייט שמקבעת את האזור.
  • קידוח דיפון- מדובר בתחום שדורש התמחות ומאפשר ביטחון וקיצור זמני עבודה.  במהלך הקידוח מגיעים לעומקים בקרקע המאפשרים יציקת כלונסאות דיפון שמשמשות להנחת מעטפת השלד. 

חברת ברק קידוחי קרקע, מתמחה בקידוחים שונים בינהם קידוח יסודות בשיטת CFA  בנטונייד ועוד. החברה שמה דגש על מקצועיות ומצויינות בשירות. הצוות מקצעוי ומיומן לשימוש בכלים השונים והתאמתם לתנאי השטח. תוך שימת דגש והקפדה על תקן קלונסאות ובטיחות העבודה בשטח.