ברקן: קידוחי cfa קרקע ובנטונייט | מכונות קידוח כלונסאות

שירותי קידוח כלונסאות במרכז ובדרום

במסגרת שירותיה מספקת "ברקן" שירותי קידוח כלונסאות במרכז / דרום הארץ דוגמת קידוח מיקרופייל, קידוחי cfa, דיפון, קידוח בנטונייט, מתחת לקווי מתח גבוה ועוד וזאת תוך ליווי של כל פרויקט באמצעות קבלן קידוחים מוסמך לו רקע וניסיון בתפעול מכונות קידוח כלונסאות ובהפעלת טרקטורים קידוח. קידוח כלונסאות במרכז ובדרום נעשה בלא מעט אתרי בנייה המצריכים בראש ובראשונה ליצוק בסיס איתן ועמיד למבנים. 

חשוב לזכור שכל פרויקט של קידוח כלונסאות מאופיין אחרת ודורש היקף עבודה שונה. הדבר מביא לכך שמחיר קידוח כלונסאות נקבע בהתאם לאופי הפרויקט. 

המקור לקידוח מיקרופייל

פרויקטים של קידוח כלונסאות במרכז כוללים לא פעם קידוח מיקרופייל. מדובר על קידוח כלונסאות ליצירת יסודות על גבי קרקע סלעית שעליה עתידים להיות מוקמים בהמשך מבנים. קידוח כלונסאות במרכז | קידוחים בדרום

טכנולוגיית קידוח מיקרופייל הומצאה בשנות ה-50 של המאה ה-20. לאורך השנים הפכה שיטה זו לפופולרית בישראל. כיום עושים קבלני קידוח שימוש בשיטה זו על גבי קרקעות סלעיות בצפון ואף באזורים סלעיים באזור ירושלים ומודיעין. 

קידוח כלונסאות במרכז באמצעות מיקרופייל?

קידוח כלונסאות בדרום באמצעות קידוח מיקרופייל נעשה באמצעות קטרים קטנים, כשלרוב נעשה שימוש במקדחים בקוטרים של 30-60 ס"מ ומחייב מאנשי המקצוע לפעול תוך שמירה על רמת דיוק גבוהה. 

לעומת קידוחים בדרום במרכז הארץ קיימים מקומות רבים בהם קיימת קרקע סלעית קרקע שתוביל מומחים בתחום קידוח הכלונסאות לבחור בקידוח מיקרופייל. קידוח מיקרופייל משמש גם בשילוב קירות דיפון (קירות תמך), בפרויקטים של חיזוק מבנים קיימים, בהחדרת צינורות פלדה במילוי בטון ואף בפרויקטים המשמשים לביצוע עבודות לחפירת מנהרות קונבנציונאליות. 

אחד מהיתרונות הנוספים שיש בקידוח מיקרופייל נוגע לכך שקידוח זה מתאים גם במקרים שאורך הכלונס אינו עולה על אורך של 3.5 מטרים. בנוסף לכך, באמצעות שיטה זו ניתן בעצם לבצע את עבודת הקידוח והחפירה תוך מזעור הפרעה ופגיעה במבנים צמודים.

דבר שהוביל לכך ששיטת קידוח זו הפכה גם למועדפת במסגרת תמ"א 38 בהן נעשה שדרוג וחיזוק של בנייני מגורים קיימים, כשקבלני הקידוח שואפים כמובן לבצע קידוח שימנע פגיעה במבנים הסמוכים. 

קידוח כלונסאות במרכז ובדרום בשיטת מיקרופייל מהווה שיטה המאפשרת לא פעם ליצור פרויקטים של נדל"ן במקומות בהם היו בטוחים שהדבר אינו אפשרי. נעשה כיום קידוח כלונסאות בדרום כאשר קיים גם פוטנציאל למציאת מים, זה לא אומר שהקידוח יניב הרבה מים - אם החומר אטום, המים עשויים להילכד שם - אבל הם לפחות יניבו אדמה לחה. הכל תלוי במשתנים מקומיים.