ברקן: קידוחי cfa קרקע ובנטונייט | מכונות קידוח כלונסאות

מחפרון קידוח

מחפרון קידוח משתייך לקטגוריה של ציוד מכני הנדסי, כאשר, מדובר למעשה, בסוג של טרקטור קומפקטי, עם יאה קדמי, מחפר קטן ומקדח הידראולי – באמצעותו ניתן לבצע קידוחי כלונסאות עבור הנחה של יסודות למבנים, קידוחי קרקע לצורך עבודת תשתית ושורה של עבודות קידוח נוספות. 

זה יכול להיות קידוח לצורך טיפול במים או עבור קידוחי ביסוס על מנת להניח תשתיות או יסודות למבנה חדש. העבודה עשויה להיות גם במקומות שונים כמו אדמה סלעית או אדמה לא יציבה, אדמה רטובה או אדמה יבשה. ברבים מהמקרים יהיה צורך בשימוש במחפרון קידוח. מחפרון קידוח הוא זה שבעזרתו ניתן יהיה להגיע לביצועים טובים במסגרת בנייה של מבנים שונים, הקמה של מגדלי מגורים, ביצוע עבודות פיתוח וכן הלאה.

מתי אתם צריכים מחפרון קידוח?

בהרבה מאוד מהמקרים, כאשר באים לבצע עבודות קידוח למטרות ממטרות שונות, מתברר כי הגישה אל המקום שם נדרשת העבודה הוא מקום מאוד צר ומאוד מוגבל. כמעט ואין דרך להגיע לשם בעזרת כלי הקידוח המאסיביים. כאן בדיוק אפשר יהיה לעשות שימוש במחפרון קידוח.

מחפרון קידוח הוא כלי הצמ"ה (ציוד מכני הנדסי) שיוכל לחדור גם למקומות שהם בעלי גישה מאוד מוגבלת ויש צורך בפתרון נייד במקרה כזה המחפרון האו כלי גמיש, זריז וקליל ובעזרתו אפשר להגיע לתוצאות מהירות ויעילות.  המחפרון נמצא בשימוש במצבים כמו שיקום מבנים, הנחת יסודות, חיזוק מבנים וכן הלאה.

מחפרון קידוח בקדמת הציוד המכני ההנדסי 

מחפרוני קידוח מספקים יכולת חפירה, מילוי חוזר, וניתן להשתמש בהם עבור יישומים רבים, כולל אך לא רק לבנייה כללית, אלא גם להריסות, גינון, שבירת אספלט וריצוף. מחפרון קידוח מספק את העוצמה והטיפול המדויקת כאשר פועלים באזורים שבהם השימוש בציוד גדול יותר אינו מעשי.

המחפרונים מופעלים בצורה הידראולית עם מעגל כלים הידראוליים ובעזרת חלקי חיבור אחוריים המחפרון נועד לתת הרבה יותר היקף עבודה מלבד רק חפירה ופינוי.

יתרונות עיקריים של מחפרונים

  • בלחיצת כפתור,מחפרון קידוח מספק גל זמני של כוח - עד 8% יותר פריצה - ללא ירידה בסל"ד, כך שהמחפרון יכול למוע דרך מכשולים וקרקע קשה או קפואה
  • בתעלות ובאתרי הבנייה השונים בהנפת זרוע המחפרון מצד לצד, ניתן להפעיל את מערכת שיכוך התנופה הבלעדית כאשר מעל הכל בקרת מחפרון מדויקת ודיגיטלית מגיבה ונותנת התראות. 
  • טרקטור המחפרון נועד לנוע בקלות על פני טופוגרפיה קשה. בעוד שהמעמיס מחובר מקדימה ונועד לבצע מספר משימות כמו איסוף ונשיאת כמויות גדולות של חומרים ממקום למקום ודחיפת פסולת, המחפרון מחובר מאחור ומשמש לחפירת הקרקע או להרמת משאות כבדים. 
  • מחפרון הקידוח משמש לחפירה והעמסה, הנחת צינורות, שתילת כבלים תת קרקעיים או הנחת היסוד למבנים ומערכות ניקוז ועם מעט חיבורים נוספים, הם יכולים לעשות אף הרבה יותר. 
  • מחפרון קידוח הוא אחד מכלי הצמ"ה הרב-תכליתיים והשימושיים ביותר וידוע במגוון אפשרויות השימוש בו בכל אתר בנייה. 
  • מחפרונים בשילוב עם פטיש אוויר יכולים לשמש לשבירת בטון.

היכולות האופייניות של מחפרון בפרויקטים של קידוח:

לפני השימוש במחפרון קידוח חשוב להבין את סוג הקרקע (קרקע עובדת, יציבה/לא יציבה) וכאשר הוא מגיע לשטח השימוש בו הוא כמעט בלעדי לצורך פינוי וחפירת תעלות. 

מחפרונים נפוצים מאוד ויכולים לשמש למגוון רחב של משימות: בנייה, הריסות קטנות, הובלה קלה של חומרי בניין, הפעלת ציוד בניין, חפירת תשתיות לצנרת קווי מים/גז, ריצוף רחובות, ביוב, פינוי עפר וחצץ, חפירת בורות/חפירה, גינון, שבירת אספלט וסלילת כבישים.

מחפרון קידוח

בכבישים מהירים, המחפרון קידוח מאובזר למגוון רחב של עבודות וכיום נחשב כסטנדרט על ידי רשויות מקומיות רבות. מחפרון נמצא בשימוש גם לחקלאות, פינוי שלג, עבודות העמסה ופרויקטי בנייה וחפירה בקנה מידה בינוני.

תחזוקה שוטפת

על מפקחי עבודות התשתית לוודא כי מחפרון קידוח מופעל ומתוחזק היטב ובצורה בטוחה על מנת לא לגרום נזק לאיש או נזק למבנים, בדיקת גלגלי החלקה, מקדחות כיוון, זרועות ומנופים בעת הצורך.