קידוח כלונסאות מחיר בהתאם למספר פרמטרים

כידוע אחד מהשלבים הראשוניים בתהליכי בנייה זהו קידוח כלונסאות. ישנם סוגים שונים של כלונסאות כמו גם שיטות קידוח שונות וחשוב להכיר אותם טרם יציקת היסודות. תהליך האמידה של מחיר קידוח כלונסאות נובע ממספר גורמים: מכשולים תת קרקעיים בלתי נראים; זמן עבודה; תכנון אתר; ותחזוקת מכונות קידוח הכלונסאות. 

לפני שאתם מבררים קידוח כלונסאות מחיר, חשוב שתדעו כי בכל סוג של מבנה, יש את הכלונסאות שמשמשים לבניית היסודות. לא משנה אם מדובר במבנה נמוך או גבוה, בית פרטי או מגדל משרדים.

הכלונסאות עשויים מבטון מזויין או מפלדה. במקרים מסוימים הם אף מעורבים עם בטון. זאת על מנת שהם יהיו חזקים ויציבים כדי להעניק למבנה את כל התמיכה הנדרשת ולמנוע שקיעה שלו אל תוך הקרקע.

קידוח כלונסאות מחיר

איך בוחרים את הכלונסאות?

למעשה הנתונים העיקריים אשר בהם יש להתחשב אלו הם סוג הקרקע עליו רוצים להציב את המבנה כמו גם העומס שהמבנה אמור ליצור עליו. 

בגדול יש שני סוגים של כלונסאות. יש את כלונס הקידוח ויש את הכלונס המוחדר.

כלונס מוחדר הוא כלונס שעשוי פלדה והוא מיוצר במפעל. מחדירים אותו אל תוך הקרקע בעזרת פטיש בזווית של תשעים מעלות. הוא חייב להיות חזק מספיק בכדי לתמוך במבנה כולו. יש לשים לב שהוא לא יתעקם ממכות הפטיש.

כלונס קידוח לעומת זאת זהו כלונס אותו מחדירים אל תוך הקרקע בעזרת קידוח. לאחר שמחדירים את הכלונס אל הקרקע, מוסיפים את יציקת הבטון ואת מוטות הפלדה לחיזוק. 

חשוב לדעת כי לאחר ביצוע ובירור קידוח כלונסאות מחיר יש לבצע את הבדיקה המקצועית על ידי מומחה כלונסאות.

רק לאחר הבדיקה אפשר להתקדם הלאה לכיוון בניית המבנה.

קידוח מיקרופייל

קידוח מיקרופייל זהו קידוח יבש ששימושו העיקרי הוא לקידוחים בקרקע סלעית. היות והסלע ישמש כחלק מיסודות הבנייה, הכלונסאות בהם משתמשים לצורך החיזוק הם קטנים ונדרש לשם כך קידוחים קטנים בקטרים מדויקים.

מלבד הקידוח עצמו אין כל צורך בחפירות, אך נדרש ציוד מיוחד וגם מקצועיות בכדי שלא לפגוע בסלע ולגרום להחלשתו.

ישנם קידוחים בשיטות שונות כמו קידוח CFA זוהי שיטת קידוח שמיועדת לקידוחים עמוקים בקרקע לא יציבה. יש קידוח בנטונייט לצורך יציקת כלונסאות כשלכולם צריך טרקטורים לקידוח.

קידוח כלונסאות מחיר אינו קבוע. המחיר משתנה ותלוי בשטח הבנייה.