מכונות קידוח קרקע: אלו סוגים ישנם?

מכונות קידוחכאשר מבצעים קידוחי קרקע, לצוות העובדים יש מגוון של ציוד הנדסי כבד, צמ"ה, כגון מחפרון מסוג Hidromex, JCB, CAT, GEAX וכדומה לצורך ביצוע עבודות חפירה בשטח העבודה,  וכמובן את מכונת הקידוח, לקידוח בעומק האדמה, למטרות ייעודיות. שילוב של ציוד הנדסי עם מכונת קידוח מאפשר לבצע עבודות קידוח מקצועיות בכל סוגי השטחים.

סוגי מכונות קידוח

מכונות קידוח מגוונות ניתן למצוא בענף קידוחי הקרקע, לקידוחים בקרקע. הבולטות מביניהם הם: מכונת קידוח cfa, מכונת קידוח כלונס מיקרופייל, מכונת קידוח m350, m250 וכן Top 1 SANDVIK, Top 2 Atlas Copco, hyundai. סדרת ה SM/SF. לכל אחת מהמכונות הללו יש את המאפיינים הייחודיים לה, בהתאם לסוג הקידוח. 

המיכון מותאם לפי סוגי הקידוח, לכל סוג קידוח תופעל מכונה ייחודית לתוואי הקרקע או הטופוגרפיה:

קידוחי אבן, קידוחי מים ומי תהום, קידוח חזיתי, קידוחי גז, קידוחי כלונסאות מיקרופייל, בורות ספיגה ועוד.

מכונות קידוח כלונסאות 

מכונות קידוח כלונסאות הן מכונות ייחודיות עם קידוח למכונה מסוג cfa, המושלם לקידוחים בקרקע ולחפירת כלונסאות. ניתן לבצע קידוחים לכלונסאות ליד מבני מגורים או בתוך קרקעות המצויות בסיכון לחוסר יציבות.

מכונות קידוח קרקע פועלות בשטח עם תוואי מוגבל כגון ליד יסודות, בתוך מבנים או מתחת לקווי חשמל. 

הקידוח במקרים אלו הוא גם מייצב את הקרקע וגם בוחן את השכבות העמוקות יותר של הקרקע בפעולת הקידוח. לאחר הקידוח, שניתן לבצעו עם מכונת הקידוח cfa , עד לעומקים של כ20 מטרים, מבצעים קיבוע וחיזוק של הקרקע על ידי מוטות המיועדות לחזק את השכבות התחתונות ובכך לייצב את השכבות התחתונות הפחות יציבות. 

קידוחי מים ומי תהום

מכונות קידוח כדי לבצע קידוחי מים יעילים לקידוח כל סוגי המים וכן למי תהום, הנפוצים לאחר גשמים רבים. מי תהום הם מי גשמים אשר חדרו מתחת לפני הקרקע, ומשתמשים במכונות ייעודיות באמצעות ספירלות כדי לבצע קידוח ממוקד וסטרילי ככל האפשר, על מנת להבטיח את תקינות איכותם של המים בעומק האדמה, גם לאחר הקידוח.

דוגמאות למותגים מובילים בתחום קידוחי מים ותהום: FY 180/200/280/400 , Kaishan Kw180 

חברת "ברקן" מבצעת קידוחים למטרות שונות, כגון קידוחי כלונסאות, קידוחי מים ועוד סוגים מגוונים ומתקדמים. החברה מספקת גם שירות של קידוח ידני, קידוחים של בורות ספיגה, קידוחים של דיפון וכן מספקת עוגנים לייצב את השכבה התחתונה של הקרקע.

אם אתם מעוניינים בפעולות קידוח פנו רק אל המקצוענים ביותר, החברה הנ"ל היא המקצועית בתחום הקידוח ובעלת ניסיון של שנים בתחום זה.