ברקן: קידוחי cfa קרקע ובנטונייט | מכונות קידוח כלונסאות

קידוחי CFA

קידוחי cfaקידוחי CFA (באנגלית: Continuous Flight Auger) הם שיטת קידוח יעילה שמתאימה במיוחד לבנייה על גבי קרקעות בלתי יציבות. היא מקבילה לשיטות קידוח אחרות, כמו קידוח בנטונייט או קידוח מיקרופייל. בסוגי קידוחים אלה נעשה שימוש נרחב בפרויקטים של בנייה בישראל ובעולם.

ייחודיותם של קידוחי CFA

קידוח CFA היא אחת מהשיטות החשובות ביותר הנקראת קידוח כלונסאות, קידוח זה משמש באתרי בנייה ופיתוח בעיקר על מנת לחזק ולייצב את הקרקע. קידוח כלונסאות מחיר נקבע על פי עומק הקדיחה וסוג הקרקע והיא מתבצעת באמצעות מקדח מיוחד הנקרא מקדח ספירלי תוך כדי הקידוח מוכנסות הכלונסאות מבצעים גם קידוח כלונסאות בסלע. 

לעתים תנאי הקרקע אינם מאפשרים קידוח בשיטה הקונבנציונאלית לעומת שיטת קידוחי CFA המבוססת על קידוח לעומק הקרקע. סוגי קרקעות אחרות ויציבות יותר יאפשרו עבודה עם מכונות קידוח כלונסאות בשיטות אחרות.

בשיטת קידוח CFA ברגע שמגיעים עם המכונת הקידוח לנקודה בעומק הרצוי, מזרימים בטכניקות שונות בטון עד שנוצר קיבוע בקרקע. בטרם שהבטון מתקשה לחלוטין, מוכנסת לתוכו מערכת כלוב מתכתית שיכולה לשמש כחלק מיסודות המבנה. 

קידוח cfa בקדמת הטכנולוגיה

שיטה קידוח cfa נחשבת ליעילה ביותר, ויש לה כמה יתרונות מובהקים כמו שמירה על הסביבה וכן התמודדות מיטבית עם סוגים שונים של קרקעות. בזכות יתרונות אלה, ובזכות היכולת של השיטה ליצור במהירות רבה יחסית יסודות יציבים למבנים – היא נחשבת לשיטה מומלצת לקבלנים. 

חשוב לדעת שלפני שמבצעים כל סוג של קידוח שמשמש להצבת יסודות, יש לערוך בדיקה מקדימה לקרקע. בעזרת הבדיקה ניתן יהיה לדעת מהו סוג הקרקע בעומקים שונים ומהי רמת ההתנגדות והיציבות של הקרקע. בהתאם לכך ניתן להחליט באיזה סוג קידוח להשתמש ובאיזה עומק להציב את היסודות. 

מכיוון שישנם סוגי מכונות קידוח שונים, חשוב להתאים את מכונת הקידוח המדויקת ביותר עבור ביצוע הקדיחה לעומק הקרקע. לכל סוג מכונת קידוח יש את היתרונות והחסרונות שלה, ובאמצעות הבדיקה המקדימה הקבלן יכול להחליט במה להשתמש. 

ה-CFA היא אחת מבין שיטות קידוח כלונסאות רבות. היתרון המשמעותי שלה הוא בכך שהיא מסייעת להתמודד בצורה יעילה ובטוחה עם קידוחי עומק בקרקעות בלתי יציבות. בישראל מבוצעים לא מעט פרויקטים בקרקעות כאלו, ולכן שיטת קידוח ה-CFA נחשבת לשיטה מובילה.

בנוסף לכך, מדובר בשיטה שהשימוש בה בטוח לסביבה. לעתים הקידוח לעומק הקרקע יכול ליצור זיהום, ושיטה זו מונעת מגע של חומרים מסוכנים עם הקרקע וכך נמנעת פגיעה במי התהום שנמצאים מתחת לאזור הקדיחה. 

ברקן שירותי קידוחי cfa מקצועיים

חברת ברקן קידוחי קרקע מספקת כבר שנים רבות שירותי קדיחה מקצועיים. החברה מקפידה על העסקת צוותי עובדים מנוסים ביותר ועושה שימוש בחידושים הטכנולוגיים הנדרשים בכל הפרויקטים שבהם היא מעורבת. החברה מתמחה בביצוע של קידוחי cfa בצורה מקצועית, ומספקת שירות זה לקבלני בנייה שעוסקים בבנייה מכל הסוגים ולכל המטרות. 

טכנולוגיית קידוח cfa מציעה את הפיתרון האידיאלי לפרויקטים במקומות עירוניים מכיוון שהיא מבטלת רעידות והפרעות למבנים סמוכים או או באזורים בנויים והיא מפחיתה את פליטת הרעש.

באמצעות אסדות CFA, אנו יכולים להציע את הפיתרון הטוב והחסכוני ביותר עבור ענף הבנייה. הידע והמומחיות שלנו, כמו גם צוות האתר המנוסה וטכנולוגיית הציוד הכבד מאפשר לנו לפקח על איכות וביצועים בזמן אמת.