עוגני קרקע

עוגני קרקע הם סוג של ציוד המשמש לעיגון וקיבוע קירות תומכים במבנים. קבלני עוגנים מנוסים משתמשים בהם למגוון של פרויקטים ארכיטקטוניים שדורשים עיגון שיהיה בטיחותי ויוכל לשאת משקל רב מעליו.

עוגני קרקע

העוגן הראשון מסוג זה הומצא בשנת 1912 במדינת מיזורי האמריקאית, ומאז הוא צבר פופולריות רבה בתחומי הבנייה ונעשה בו שימוש נרחב על ידי קבלני עוגנים וחברות שמבצעות פרויקטים גדולים של בנייה.  

 

מה הם השימושים של עוגני קרקע?

לפני שניתן להשתמש בעוגנים, יש צורך לבצע ניתוח של הקרקע באתר הבנייה, כך שיהיה ניתן לקבוע את סוג הקרקע, את מידת ההתנגדות שתופעל כנגד העוגנים ואת המשקל שהם יצטרכו לשאת עליהם. בהתאם לכך ייקבע העומק בקרקע שבו ייעשה שימוש בעוגנים, וכן תיקבע הזווית שלהם וגודל המשטח החיצוני שעליו יועמס המשקל. 

תהליך ההתקנה של עוגני קרקע קבועים יכול להשתנות בהתאם לתוצאות בדיקת הקרקע באתר הבנייה. ביצוע עוגני קרקע מצריך גם לעתים כמה ניסיונות ראשוניים כדי להעריך את התנאים הדרושים להצבתם באופן בטיחותי ויעיל. 

ישנם כמה סוגים של עוגני קרקע. חלק מהעוגנים משמשים כעוגנים לקירות דיפון וישנם גם עוגנים שמשמשים להחזקת משקל באופן זמני בתוך תהליכי בנייה מורכבים יותר. כאשר קבלנים משתמשים בהם, לעתים הם משלבים גם שימוש במסמרי קרקע, שמוחדרים לאדמה לאחר קידוח ראשוני ומשמשים כחלק מהעוגנים. 

כפי שכל קבלן עוגני קרקע יודע, ישנן כמה דרכים להחדיר את העוגנים לקרקע. ניתן לעשות זאת על ידי קידוח ספירלי או על ידי שימוש בעוצמה רבה. אופן ההחדרה של העוגנים לאדמה יהיה מושפע מהצורה שלהם וממאפייני ההתנגדות לכוח שלהם. 

ברקן קידוחי קרקע בע"מ

חברת ברקן קידוחי קרקע מנוהלת על ידי דור שלישי של קבלני קידוח. החברה מספקת בהצלחה רבה שירות לחברות מהגדולות בארץ בתחום הבנייה כבר שנים רבות. החברה רשומה בפנקס הקבלנים בתחומים של כלונסאות וקידוחים.

החברה משתמשת במיטב הטכנולוגיה כדי לבצע פרויקטים של קידוח בכל רחבי המדינה. זאת תוך כדי שמירה מלאה על סטנדרטים גבוהים של ביצוע ואיכות ותוך למידה מתמדת והתחדשות של שיטות עבודה וטכניקות חדישות. 

עבודות עוגני קרקע של החברה מתבצעות בבטיחות מלאה ותוך התאמה לפרויקט הבנייה הספציפי שבו החברה מעורבת. בחירה לעבוד עם החברה היא בחירה באיכות ובאחריות ללא פשרות.